Stań w kolejce

W pierwszym dniu emisji banknotu będzie możliwość jego zakupu osobiście. Wiąże się z tym konieczność pobrania biletu mobilnego z numerem danego użytkownika w wirtualnej kolejce. Takie rozwiązanie umożliwi osobom chcącym zakupić banknot nie tylko pobranie biletu, ale również podgląd ich aktualnego miejsca w kolejce.

Banknoty sprzedawane będą w pierwszym dniu emisji według kolejności numerów biletów mobilnych oraz wyłącznie osobom posiadającym taki bilet.

Aby przejść na stronę pobierania biletu mobilnego, należy odczytać widoczny obok kod QR, używając aplikacji czytnika kodów QR na smartfonie. Można również załadować w przeglądarce stronę znajdującą się pod adresem https://biletmobilny.esouvenir.pl. Połączenie z systemem jest bezpieczne i obsługuje szyfrowanie danych certyfikatem SSL.


Prezentowany obok film wyjaśnia zasadę działania systemu iFLOW, obsługującego mobilne bilety w wirtualnej kolejce.

Po przejściu na stronę obsługującą bilety użytkownik powinien zobaczyć przycisk "Pobierz bilet", powyżej którego znajdują się logo Emitenta banknotu wraz z jego nazwą. Kliknięcie w przycisk powoduje pobranie biletu na smartfona oraz wyświetlenie kolejnego ekranu. Znajdują się na nim aktualna pozycja w kolejce, numer biletu oraz przycisk "Opuść kolejkę".

Użytkownicy, który pobrali bilety, a rezygnują z możliwości zakupu banknotu proszone są o opuszczenie wirtualnej kolejki w celu usprawnienia obsługi pozostałych osób.


Każda osoba, która pobrała bilet i oczekuje w wirtualnej kolejce będzie powiadomiona przez system, gdy nadejdzie jej kolej. W ten sposób użytkownik nie musi tracić cennego czasu na czekanie w klasycznej kolejce, zachowując jednocześnie podgląd aktualnej ilości osób oczekujących przed nim.

Widoczny obok film wyjaśnia, jak odczytać kod QR, umożliwiający przejście do systemu pobierania biletu w wirtualnej kolejce.